6 najlepších reklám Super Bowlu 2015

Ak sa vám nechce pozerať všetky reklamy, tu je 6 najlepších (subjektívny výber). Množstvo spotov bolo vypustených na internet už niekoľko dní, či dokonca týždňov pred Super Bowl nedeľou, aj kvôli divákom mimo US, ktorí o reklamy dlhodobo prejavujú záujem, no nemali si ich možnosť pozrieť počas hlavného TV prenosu.

1. Liam Neeson x Clash of Clans. Aj keď je Clash of Clans free-to-play herná aplikácia pre iOS a Android, môže si dovoliť reklamu počas Super Bowl vďaka zárobkom z in-app platieb, ktoré sa pohybujú každoročne v stovkách miliónoch dolárov.
Agentúra: Barton. F. Graf 9000

2. Mophie. Keď vám umrie telefón, môže sa stať čokoľvek. :) #StayPowerful
Agentúra: Deutsch L.A

3. Kia Sorento. Z auto spotov jasný víťaz. Pierce Brosnan stále v skvelej forme, kľudne by som si pozrel pokračovanie v podobe celovečerného filmu.
Agentúra: David & Goliath

4. Snickers x Danny Trejo. Keď si hladný, nie si to ty!
Agentúra: BBDO New York

5. BMW i3. 1994 – What is internet anyway? 2015 – What is i3 anyway?
Agentúra: kbs+p

6. T-Mobile a selfie narcizmus Kim Kardashian. Nie je to bomba na záver, no zasmial som sa. CMO Mike Sievert sa na margo výberu herečky vyjadril: “Who better than Kim Kardashian? She’s a social media powerhouse. This isn’t just a TV commercial. This isn’t just a 30-second spot. This is a social media event.”
Agentúra: Publicis Seattle